Bu 3 Altcoin İçin Aralık’ta Yeni ATH Potansiyeli Var!

Kasım ayı kripto para piyasası için yükseliş ayı olarak başladı. Ancak fiyatlar ayın ikinci yarısında durdu. Kripto analisti Valdrin Tahiri’ye göre bu 3 altcoin yükseliş görünümlü formasyonlara sahip. Ayrıca, Aralık ayında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşmaları mümkün.

SEI fiyat tahmini: Yeni bir ATH mümkün!

SEI fiyatı 19 Ekim’de 0,095 dolara düşmesinden bu yana hızlı bir artış gösterdi. Yukarı yönlü hareket 22 Kasım’da hız kazandı. Böylece, altcoin fiyatı iki gün sonra önemli bir direnç alanından çıktı. SEI 27 Kasım’da direnci destek olarak doğruladı (yeşil simge) ve sonrasında önemli ölçüde sıçradı. Bugün, fiyat tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,30 dolara ulaştı. En yüksek seviye, önceki aşağı yönlü hareketin 1,61 dış Fib geri çekilme seviyesindeydi. SEI bunun üzerine çıkarsa, %50 daha artabilir. Böylece tokenin 0,43 dolardaki bir sonraki dirence ulaşması mümkün.

SEI Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş SEI fiyat tahminine rağmen, 0,30 dolar direncinden bir ret, muhtemelen 0,22 dolar yatay destek alanına % 22’lik bir düşüşe yol açacaktır.

TIA fiyat tahmini: Altcoin fiyatının kopuşu ATH getirebilir

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Celestia (TIA) fiyatı 10 Kasım’da büyük bir artışa başladı. Fiyat 8 gün içinde %200 artış kaydetti. Bu hamlesiyle token tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 7,42 dolara ulaştı. Altcoin daha sonra hafif bir düşüş yaşasa da 22 Kasım’da yeniden yükselişe geçti. Beş gün sonra, fiyat azalan direnç trend çizgisinden çıkarak düzeltmenin sona erdiğini gösterdi.

Bir momentum göstergesi olarak Göreceli Güç Endeksi (RSI) ile yatırımcılar bir piyasanın aşırı alım mı yoksa aşırı satım mı olduğunu belirleyebilir ve bir varlığı biriktirmeye ya da satmaya karar verebilir. RSI değeri 50’nin üzerindeyse ve trend yukarı doğruysa boğalar avantajlıdır, ancak değer 50’nin altındaysa bunun tersi geçerlidir. Fiyat patlak verdiğinde RSI 50’de (yeşil simge) sıçrayarak hareketi meşrulaştırdı. TIA patlak verirse, %40 artması ve 8,90 dolardaki bir sonraki dirence ulaşması mümkün.

TIA 12 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş TIA fiyat tahminine rağmen, 6,50 dolar direnç alanından bir ret, 5,30 dolarda azalan direnç trend çizgisine % 20’lik bir düşüşe yol açabilir.

KAS fiyat tahmini: Altcoin için ufukta yeni bir ATH var!

Kaspa (KAS) fiyatı yılın başından bu yana parabolik olarak arttı. Artış Nisan ayında geçici olarak durdu. Ancak fiyat Mayıs ayında yeniden yükselişe geçerek artış hızını bir kez daha artırdı. Teknik analistler, yinelenen uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini belirlemek için Elliott Wave teorisini kullanır ve bu da bir trendin yönünü belirlemelerine yardımcı olur.

En olası sayım, KAS fiyatının Mayıs ayında başlayan beş dalgalı bir yükseliş hareketinin üçüncü dalgasında olduğunu gösteriyor. Alt dalga sayısı beyaz renkte. Bu da KAS’ın bir üçgen şeklini alan düzeltici bir dördüncü dalga içinde olduğunu gösteriyor. Sayım doğruysa, altcoin üçgenden çıkacak ve 0,18 dolar civarında ATH seviyesine ulaşacak.

KAS 3 Günlük Grafik. Kaynak: TradingView

Bu yükseliş KAS fiyat tahminine rağmen, üçgenden bir kırılma yukarı doğru hareketi geçersiz kılacaktır. Bu durumda altcoin fiyatının 0,09 dolardaki bir sonraki en yakın desteğe düşmesi mümkün. Dolayısıyla bu da %30’luk bir düşüş anlamına gelecektir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir