Rus aktris Polina Menshikh, Ukrayna’dan Rusya’ya yapılan roket saldırısında hayatını kaybetti

Aktör ve yönetmen Polina Menshikh, Moskova’nın işgal ettiği Donetsk bölgesinde Rus ordusu için gösteri yaparken Ukrayna’nın bombardımanı sonucu hayatını kaybetti.

PEŞ PEŞE SALDIRI DÜZENLENDİ

Meslektaşları dün yaptığı açıklamada aktör, koreograf ve yönetmen Polina Menshikh’in Ukrayna’daki bir roket saldırısında ölümcül şekilde öldüğünü açıkladı. Saldırıda, ABD tarafından Kiev’e sağlanan HIMARS sistemlerinin kullanıldığı, önce bir yardım konseri sırasında sahnenin tahrip edildiği, ardından da yardıma gelen ilk müdahale ekiplerinin hedef alındığı bildirildi.

“BOMBARDIMAN SONUCU KAYBETTİK”

Portal Tiyatro Stüdyosu’ndan yapılan açıklamada, “Son Duruşma’nın (Lege Artis) yönetmeni Polina Menshikh’in dün Donbass’taki bir gösteride bombardıman sonucu hayatını kaybettiğini büyük bir acıyla bildiririz” dedi. ‘The Last Trial’, Dragonlance fantastik serisine dayanan bir rock operasıdır. Portal, 9 Aralık’taki gösterinin Menşikh’in anısına adanacağını söyledi.

Rus ordusu saldırıyla ilgili herhangi bir yorumda bulunmadı ve başka ölüm veya yaralanmalara ilişkin resmi bir bilgi verilmedi.

Kaynak: Haberler.com / Magazin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir