Cem Küçük memur ve emekli maaşı için rakam açıkladı

Türkiye Gazetesi yazarı Cem Küçük, asgari ücretin belirlenmesinin ardından emekli ve memur maaşları ile ilgili tahminde bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 2024 asgari ücretini 17 bin 2 lira olarak açıkladı. Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ise “Bizim talebimiz 18 bin lira ve yılda 2 kez olmasıydı” açıklaması yaparak karara şerh düştü.

Şimdi gözler memur ve emekli maaşlarına çevrildi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüşmesinden sonra asgari ücretle ilgili tahminde bulunan Türkiye Gazetesi yazarı ve Cem Küçük, bu kez memur maaşlarına gelecek zamlarla ilgili konuştu.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 31 BİN TL

Küçük’ün tahminine göre en düşük memur maaşı 31 bin TL olacak. Küçük, “En düşük öğretmen maaşı 39 bin TL olacak. Polis maaşı ise 43 bin TL olacak. Daha da fazla olsun, haklarıdır. En düşük memur maaşı 31 bin TL olacak. Özellikle medya sektöründe en az bu zam kadar zam yapılmalı ve kimse mağdur olmamalı” dedi.

EMEKLİYE YÜZDE 50’NİN ÜZERİNDE ZAM OLABİLİR

Emekli maaşlarıyla ilgili aldığı bilgiyi paylaşan Cem Küçük, “En düşük emekli maaşı 11 bin 500 – 12 bin TL olacağını düşünüyorum. Emekliye yüzde 50’nin üzerinde zam yapılabilir. Prim günündeki adaletsizlik giderilecek” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir