Merkür geri hareketinde: Neden tüm önemli şeyler 29 Aralık 2023’ten önce yapılmalı?

29 Aralık’ta Merkür’ün geri gitmesi, planlarınıza hoş olmayan ayarlamalar getirebilir. Bu dönemde finansal ve ticari karışıklıklardan nasıl kaçınacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Merkür gerilemesinin iş ve finans üzerindeki etkisi

Uzmanlara göre, 29 Aralık’ta başlayacak olan Merkür retrosu, iş dünyası ve finans açısından pek çok zorluğu beraberinde getirecek. Çalışma, 17 Ocak’a kadar sürecek olan gerileme evresindeki bu gezegenin önemli anlaşmalar ve satın almalar için tehlikeli koşullar yarattığını gösteriyor.

Uzmanların belirttiği gibi iş gezegeni, retro aşamasında özel dikkat gerektiriyor. Merkür’ün finansal kararlar üzerindeki etkisi olumsuzdur, satın almaları daha riskli hale getirir ve müzakereleri daha az başarılı hale getirir.

Astrologlar mali aksaklıklardan kaçınmak için tüm önemli işlemlerin 29 Aralık’a kadar tamamlanması gerektiğini vurguluyor. Merkür’ün retro hareketi iş hayatında hoş olmayan sürprizleri de beraberinde getirebilir. Aceleyle yapılan bir hata, beklenmedik yerlerde sorunlara kapı açar.

Uzmanlar, yılın hoş olmayan sürprizler olmadan bitmesi için acele etmemenizi ve tüm ayrıntıları dikkatlice kontrol etmenizi tavsiye ediyor.

Retro-Merkür’ün olumsuz etkisinden nasıl kaçınılır: ipuçları

Merkür retro döneminde riskleri en aza indirmek ve gelecek yıla başarılı bir başlangıç yapabilmek için astrolojik takvimi takip etmek gerekiyor.

Merkür gerilemesinin yaşamınız ve işiniz üzerindeki etkisini en aza indirmek için işte bazı öneriler:

Duygularını kontrol et.

Merkür retrosu döneminde duygusal tezahürlerin öngörülemeyen sonuçları olabilir. Uzmanlar sakin olmanızı ve kabalıktan kaçınmanızı tavsiye ediyor.

Planlarınızı gizli tutun.

Gerileyen Merkür planlarınızı gizli tutmanızı gerektirir. Retro aşamasının bitiminden sonra yakın insanlara bile bunları anlatmak daha iyidir.

Dikkat olun.

Merkür gerilemesi sırasında çifte kontrol en iyi müttefikinizdir. Hatalar küçük şeylerde gizlenebilir, her şeyi tekrar kontrol ederek ortadan kaldırın.

Önemli satın alımları erteleyin.

Merkür retrosu döneminde alışverişler başarılı olmayabilir. Uzmanlar büyük alımların Ocak ayı sonuna kadar ertelenmesini tavsiye ediyor.

Olaylara gereken özeni gösterin.

Detaylara özel dikkat gösterilmesi beklenmeyen zorlukların önlenmesine yardımcı olacaktır. Uzmanlar, Merkür gerilemesinin başarıyla üstesinden gelmenin anahtarının görevlerin dikkatli bir şekilde yerine getirilmesi olduğunu vurguluyor.

Retro Merkür size görevlerinize sorumlu bir şekilde yaklaşmanın ne kadar önemli olduğunu hatırlatır. Görevlerine yeterince dikkat edenler birçok sıkıntıdan kurtulabilecek ve yeni yılı temiz bir ruhla kutlayabileceklerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir