Peugeot CEO’sundan Türkiye Ziyaretinde Önemli Açıklamalar: “Büyük Bir Tasarım Değişikliğine Gidiyoruz!”

Peugeot CEO’su Linda Jackson, 2023 yılı ile beraber markanın dünyadaki en büyük 5. pazarı haline gelen Türkiye’yi ziyaret etme kararı aldı. İstanbul’da önemli açıklamalarda bulunan CEO, Peugeot’un ilerleyen süreçteki planlarından bahsetti.

Detaylar ?

Fransa merkezli otomobil üreticisi Peugeot, 2023 yılında ülkemizde büyük bir atılıma imza attı.

Türkiye, dev firmanın 2023 performansı ile tüm dünyada iki sıra birden yükselerek, markanın en büyük beşinci pazarı haline geldi.

Ünlü şirket, ülkemizde bu seneki satış hedefini Eylül ayı itibariyle aşmış durumda.

Fransız üreticinin ülkemizdeki azımsanmayacak başarısı, genel merkezin gözünden de kaçmadı ve Peugeot CEO’su Linda Jackson’u Türkiye’ye getirdi.

Ünlü CEO, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği İstanbul ziyaretinde markanın Türkiye ve global pazardaki gelecek planları hakkında açıklamalarda bulundu.

Türkiye’nin şirketin gelecek hedeflerine yön verdiğini belirten İngiliz yönetici, 2024 yılında ülkemizde elektrikli araçlara daha çok ağırlık verileceğini söyledi.

‘2024’te Türkiye’de elektrikli geçişi hızlandıracağız ve bu konuda da lider olmayı hedefliyoruz. 2024’te elektrikli 408, yeni 3008 ve elektrikli 3008, yeni hafif ticari modellerimiz ve yeni 5008’i satışa sunacağız. Yeni 3008’i ilk etapta 500 km menzil ile tanıttık, sonrasında 700 km menzile sahip versiyon da gelecek’

CEO’nun açıklamalarına göre, 2024’ün ikinci çeyreğinde elektrikli 408, 3008 ve yeni ticari modeller Türkiye’ye ayak basarken, üçüncü çeyrekte ise yeni Peugeot 5008 piyasaya sürülecek.

2024 model otomobillerin ardından yeni elektrikli araç konseptlerinden bahseden Jackson, Peugeot imzalı Inception ve Hyper Square isimli tasarımların yakında hayata geçirileceğini duyurdu.

Ünlü CEO, 3-4 sene içinde yeni elektrikli modellerde klasik direksiyonlar yerine Hyper Square teknolojisini benimseyeceklerini açıkladı.

Linda Jakcson, yeni direksiyon modelinin elektronik bağlantı ile aracın süspansiyonuna bağlı bir sisteme ev sahipliği yaptığını ve bu sayede çok daha sezgisel olduğunu dile getirdi.

Hyper Square ile otomobil kontrolü için “bilgisayar oyunu oynamak gibi” benzetmesini yapan CEO, yeni konseptin bir direksiyon değil, bir tür sürüş merkezi olduğunu söyledi.

Peki siz CEO Linda Jackson’ın açıklamaları ve Peugeot’un yeni direksiyonu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir