Square Enix’in Dragon Quest Tact oyunu kepenkleri kapatıyor!

Hem sevimli hem de korkutucu canavarlardan oluşan bir liste oluşturun! Onları kendinize ait hale getirmek için eğitin, donatın ve özelleştirin İşte bu sloganlarla piyasaya sürülmüştü oyun 2021 yılında. Ancak oyun dünyasında önemli bir yere sahip olan Square Enix, sevilen mobil oyunu Dragon Quest Tact’i iki yılın ardından kapatma kararı aldı. Bu karar, oyunun hayranlarını şaşırttı ve oyun dünyasında yeni tartışmaları beraberinde getirdi. Büyük oyun firmalarının mobil oyun piyasasında tahtı sallanıyor mu?

Square Enix’in popüler taktiksel rol yapma oyunu Dragon Quest Tact, Batı’da piyasaya sürülmesinden yaklaşık iki yıl sonra, 2024 Şubat’ında mobil platformlar için hizmetini sonlandıracağını duyurdu. Japonya’da daha önceden piyasaya sürülen bu oyun, Batı’da 2021’in başlarında, ön kayıtların açılmasının ardından oyuncularla buluşmuştu. Ücretsiz oynanabilen bu mobil RPG, Dragon Quest serisini temel alıyor ve maalesef bugün yapılan duyuruyla beraber uygulama içi satın alımların ve kimlik yenilemelerinin durdurulduğu açıklandı. Aşağıda oyuna ait bir tanıtım videosu mevcut. Dilerseniz bir göz atın, bakalım bu video sizin hoşunuza gidecek mi ?

Square Enix, sunucuların 29 Şubat’ta kapanmasına kadar çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Oyunun kapanma nedeni, ekip tarafından iki yıl boyunca sunulan deneyimi ilerleyen dönemlerde sürdürememe kararı olarak açıklandı. Dragon Quest Tact ücretsiz bir şekilde oynanabilir durumda ve denemek isteyenler iOS için App Store üzerinden, Android için ise Google Play üzerinden indirebilir. Resmi İngilizce web sitesine de göz atabilirsiniz.

Oyunun hikayesi şu şekilde: Uzun zaman önce, şeytani bir güç Orchesterra dünyasını yıkımın eşiğine getirdiğinde, efsanevi bir kahraman sadık bir canavarlar grubuna meydan okuyarak önderlik etti. Cesaretleri ve zekaları sayesinde karanlık lord mühürlendi ve dünyaya barış getirildi. Çağlar geçti ve kötülük tehdidi bir kez daha Orchesterra’nın üzerinde beliriyor; göreve başlayacak mısın? Yuji Horii’nin yönettiği, Koichi Sugiyama tarafından bestelenen ilham verici müzikler ve DRAGON BALL serisinin ileri görüşlü yaratıcısı Akira Toriyama’nın canavar tasarımını içeren DRAGON QUEST TACT, sizi fantastik, sihir ve unutulmaz canavarlarla dolu muhteşem bir dünyaya sürükleyecek.

Dragon Quest Tact’ı piyasaya çıktığından beri oynayanlar, siz bu oyun hakkında ne Düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir