Uyurken kilo vermeye devam edin! 6 uygulama yetiyor

ÜZERİNİZİ ÖRTMEDEN UYUMAYI DENEYİN

Sıcak bir ortamda uyumak oldukça keyifli olsa da kilo vermek istiyorsanız ortamı soğutmak daha iyidir. Soğuk havalarda uyuduğunuzda metabolizmanız hızlanır ve dinlenirken daha fazla kalori yakarsınız. Geceleri daha serin koşullar aynı zamanda vücudunuzun gereksiz kan şekerinden kurtulmasına ve daha fazla kalori yakmasına olanak tanıyan sağlıklı kahverengi yağ miktarını da artırır.

UYKU SÜRENİZİ ARTIRIN

Spor salonunda saatler geçirmek kesinlikle forma girmenize yardımcı olabilir, ancak fazla kilolardan kurtulmanın en etkili yollarından biri daha fazla uyumaktır. Araştırmalar, her gece fazladan bir saat uyumanın, fazla çaba harcamadan günde 270 kalori yakmanıza yardımcı olduğunu gösterdi. Bir yıl içinde bu, 9 kiloluk muazzam bir kilo kaybı anlamına geliyor.

YATMADAN ÖNCE PROTEİN ALIN

Aç karnına yatmak sizi geceleri uyanık tutabilir ve yeterince uyumamak aslında kilo almanıza neden olabilir. Yatmadan önce yiyebileceğiniz birçok sağlıklı ve besleyici atıştırmalık vardır ve protein içeceği de bunlardan biri. Protein, karbonhidrat veya yağdan daha termojenik olduğundan vücudunuzun onu sindirirken daha fazla kalori yakmasına neden olur.

UYKU MASKESİ KULLANIN

Geceleri ışığa maruz kalmak sadece uykunuzu bölmekle kalmaz, aynı zamanda vücudunuzun daha fazla yağ depolamasına da neden olabilir. Karanlıkta uyuyan insanların obez olma ihtimali, aydınlık odalarda uyuyanlara göre yüzde 21 daha azdır. Yatak odanızda tam karanlık sağlayamıyorsanız günün her saatinde neredeyse tamamen karanlık sağlayabilecek konforlu, kaliteli bir uyku maskesini tercih edin.

YATAĞA AÇ GİRMEYİN

Daha az kalori tüketmek kilo kaybına yol açsa da, akşam yemeğini atlamak tam tersi işe yarayabilir. Aniden kalori alımınızı azalttığınızda, vücudunuz otomatik olarak açlık moduna girer ve kalorileri korumak için metabolizmanızı yavaşlatır. Uykudan önce büyük bir yemek yemek yerine, aşırı yemeyi önlemek ve daha iyi uykuyu desteklemek için küçük, sağlıklı ve besleyici bir atıştırmalık tercih edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir