Şefik Uyguner’li geceler

İstanbul, Elmadağ’daki Sevillanas, hafta sonu olduğu gibi hafta içi de iğne atsanız yere düşmeyecek kadar kalabalık akşamlara ev sahipliği yapıyordu.

Konukların, yine Şefik Uyguner’in piyano resitaline şarkılarla eşlik ettiği gecede, dönemin Kızılay Eski Genel Başkanı Dr. Kemal Demir, Haseki Hastanesi Başhekimi Dr. Seyfi Basa ve iş insanı Ali Rıza Çarmıklı, eşleriyle eğleniyordu.

Bir başkadır Çiçek Pasajı’nın havası…

Beyoğlu Güzelleştirme Derneği Başkanı Vitali Hakko, tarihi semtin göz bebeği Çiçek Pasajı’nda düzenlediği etkinliklerle, derneğe hatırı sayılır bağışlar topluyordu. Pasajın efsane sanatçısı, namıdiğer ‘Akordiyoncu Kadın’ Madam Anahit’in eserleriyle bir akşam misafirlerini eğlendiriyordu.

Prof. Jale Yılmabaşar; İrfan Özbakır ve dostlarını ağırladı.

Galeride ‘5 Çayı’ randevusu

Dünyaca ünlü seramik sanatçımız Prof. Jale Yılmabaşar, Almanya’da açtığı serginin ardından ayağının tozuyla Nişantaşı’ndaki galerisinde dostlarını ‘5 Çayı’nda ağırladı. Prof. Yılmabaşar’ın dostu İrfan Özbakır ve konuklar, yeni dönemdeki projelerini konuşuyordu…

Ayaküstü sohbet

Armatör Nazım Kalkavan’ın eşi Nuyan Kalkavan ve kızı Billur Kalkavan’a Büyük Kulüp’teki bir davette rastlamıştık. Anne-kızın ayaküstü keyifli sohbetine daha sonra sanatçı dostları Burhan Doğançay da eşlik etmişti.

İpekçi’nin dansı

Bir dönem adı ‘Flamingo Yolu’ olarak bilinen Etiler’in meşhur Nispetiye Caddesi’nde yer alan Gala Kulüp, dönemin en eğlenceli gecelerine imza atıyordu. Cemil İpekçi de, gece yarısından sonra eğlencenin tavan yaptığı saatlerde arkadaşlarıyla dans ederken objektiflerimize takılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir